Drzewko nr 7 Berufsbildende Schule „Dr Otto Schlein” Magdeburg, Zespół Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej

W dniach 11-14 października grupa młodzieży z Berufsbildende Schule „Dr Otto Schlein” w Magdeburgu odwiedziła Muzeum Treblinka.

13 października młodzież z Magdeburga spotkała się z uczniami z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej.  Młodzież wspólnie udała się do Muzeum Treblinka, by razem posadzić drzewko pamięci w Lesie Korczakowskim.

Zasadzenie drzewka zobowiązuje do pielęgnowania idei wspaniałego pedagoga i wychowawcy jakim był Janusz Korczak, który został zamordowany w Obozie Zagłady Treblinka II. Na wspólnie zaprojektowanej tabliczce upamiętniającej zasadzenie drzewka młodzież z obu krajów umieściła słowa Janusza Korczaka: „Jesteśmy braćmi jednej ziemi. Wieki wspólnej doli i niedoli – długa wspólna droga – jedno słońce nam przyświeca”.