Drzewko nr 44 Hufiec Sokołów Podlaski im. Janusza Korczaka z Chorągwi Mazowieckiej ZHP

31 maja 2023 r., w 45. rocznicę odsłonięcia kamienia pamięci Janusza Korczaka/Henryka Goldszmita i Dzieci na terenie upamiętnienia Obozu Zagłady Treblinka II Hufiec Sokołów Podlaski im. Janusza Korczaka z Chorągwi Mazowieckiej ZHP zasadził kolejne, 44 drzewo w Lesie Korczakowskim.

Hufiec im. Janusza Korczaka z Sokołowa Podlaskiego od wielu lat aktywnie współpracuje z Muzeum Treblinka, m. in. harcerze i zuchy uczestniczą w uroczystościach organizowanych przez Muzeum Treblinka biorąc w nich czynny udział. Ich zaangażowanie uhonorowaliśmy przyznając medal pamiątkowy „Zasłużony dla Muzeum Treblinka”. Ceremonia wręczenia odbyła się przed kamieniem upamiętniającym Patrona sokołowskiego Hufca.

Zuchy i harcerze zapowiedzieli, iż nadal często będą bywać w naszym Muzeum i regularnie odwiedzać także swoje drzewo.