Drzewko nr 36 Fundacja Rodziny Nissenbaumów

20 kwietnia na terenie byłego niemieckiego Obozu Zagłady Treblinka II złożył wizytę Prezes Zarządu Fundacji Rodziny Nissenbaumów Pan Gideon Nissenbaum wraz z Małżonką.

W tym dniu przedstawiciele Fundacji, na czele z Panem Gideonem Nissenbaumem zasadzili drzewo pamięci w Lesie Korczakowskim.

Prezes Fundacji Rodziny Nissenbaumów wraz z licznie przybyłymi Gośćmi zwiedził wystawę stałą w budynku Muzeum Treblinka oraz tereny upamiętnienia byłego niemieckiego Obozu Zagłady Treblinka II. Pod pomnikiem centralnym złożono uroczyście kwiaty i oddano hołd zamordowanym w Treblince, w tym członkom rodziny Nissenbaumów: Chanie-Heni, Geni-Gitli, jej mężowi i ich dzieciom oraz Broni Szajnie-Brasze.

Fundacja Rodziny Nissenbaumów jest pierwszą fundacją, założoną w Polsce po II wojnie światowej. Działała na terenie Polski od 1983 r. Celem Fundacji jest ratowanie świadectw i zabytków kultury żydowskiej w Polsce, zwłaszcza odbudowa i ochrona cmentarzy żydowskich.