Szanowni Państwo, w muzeum nie ma możliwości płatności kartą. Płatność możliwa jest jedynie gotówką w walucie polskiej (złoty). Prosimy o wzięcie pod uwagę tej informacji przed planowanym przyjazdem.

Godziny otwarcia

Zwiedzanie odbywa się codziennie w godzinach: 9.00 – 18.30.
W święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia muzeum nieczynne.

Mapa muzeum

Przewodnicy

Odwiedzający mogą zwiedzać Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944) indywidualnie lub z przewodnikiem.
Dla właściwego zapoznania się z miejscem, które stało się symbolem niemieckich nazistowskich zbrodni popełnionych na Żydach, Polakach i Romach niezbędne jest zwiedzenie obu obozów: Obozu Zagłady – Treblinka II oraz Karnego Obozu Pracy – Treblinka I. Czas pobytu zależy od indywidualnych zainteresowań i potrzeb odwiedzających.
Usługa przewodnicka jest płatna. Do ceny opłaty muzealnej, która wynosi 7 złotych od osoby należy doliczyć 80 złotych opłaty za każdą rozpoczętą godzinę zwiedzania Miejsca Pamięci wraz z przewodnikiem. Grupy mogą liczyć do 30 osób. Usługa przewodnika świadczona jest w języku polskim. Nie zaleca się zwiedzania Muzeum dzieciom poniżej 14 roku życia.

Usługa przewodnika dostępna jest od poniedziałku do piątku.

W przypadku chęci skorzystania z przewodnika prosimy o wcześniejsze, telefoniczne lub mailowe zgłoszenie wycieczki. W zgłoszeniu należy podać:

  • nazwę, adres i numer telefonu podmiotu zamawiającego;
  • ilość osób wraz z oznaczeniem grupy wiekowej;
  • datę i godzinę planowanej wizyty;

Rezerwacji przewodnika należy dokonać na 14 dni przed planowaną wizytą. Rezygnację z usługi przewodnickiej należy zgłosić najpóźniej na 7 dni przed planowaną wizytą. Zmianę terminu wizyty prosimy uzgadniać najpóźniej 7 dni przed ustalonym terminem.

Orientacyjny, minimalny czas potrzebny na zwiedzanie:

  • 1 godzina: zwiedzanie wraz z przewodnikiem ekspozycji w budynku Muzeum.
  • 2 godziny: zwiedzanie wraz z przewodnikiem ekspozycji w budynku Muzeum oraz zwiedzanie terenu po byłym obozie zagłady Treblinka II.
  • 3 godziny: zwiedzanie wraz z przewodnikiem ekspozycji w budynku Muzeum oraz zwiedzanie terenów po byłym obozie zagłady Treblinka II i karnym obozie pracy Treblinka I.
    Istnieje możliwość umówienia się na bardziej szczegółowe zwiedzanie Miejsca Pamięci i zarezerwowanie przewodnika na większą ilość godzin.

Zwiedzający mogą złożyć hołd ofiarom poprzez złożenie kwiatów, kamyków lub zapalenie zniczy (w miejscach wyznaczonych, ze względu na przepisy przeciwpożarowe).

Muzeum Treblinka nie prowadzi szatni oraz przechowalni bagażu. Prosimy wziąć to pod uwagę planując swój pobyt w Muzeum.

Dane kontaktowe dla osób zamawiających zwiedzanie Muzeum Treblinka:
nr telefonu: 25 781 16 58
e-mail: przewodnik@muzeumtreblinka.eu

Jak dojechać?

Zaplanuj dojazd

Audioprzewodnik po Treblinka II

Regulamin zwiedzania

Pobierz regulamin

Regulamin korzystania z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do sieci internet typu HOT-SPOT

Pobierz regulamin