Drzewko nr 46 Zespół Szkół Gastronomicznych im. prof. E. Pijanowskiego w Warszawie

W dniu 5 czerwca 2023 r. swoje drzewko zasadzili również młodzież i wychowawcy z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. prof. E. Pijanowskiego w Warszawie.

Młodzi ludzie wzięli udział w warsztatach poświęconych Januszowi Korczakowi, które poprowadziła Anna Remiszewska – edukator MT oraz razem z wychowawcami zwiedzili wystawę stałą w budynku muzeum, tereny byłego niemieckiego Obozu Zagłady Treblinka II, Karnego Obozu Pracy Treblinka I i Miejsce Straceń w towarzystwie Moniki Samuel, pracownika działu naukowego. Centralnym punktem wizyty było zasadzenie drzewa w Lesie Korczakowskim. Jest to już 46 drzewko na terenie powstającego Lasu Korczakowskiego.

Na tabliczce znajdującej się przed zasadzonym drzewkiem widnieje myśl Janusza Korczaka wybrana przez społeczność szkolną Zespołu Szkół Gastronomicznych im. prof. E. Pijanowskiego w Warszawie:

„Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to abym ja działał i kochał. Nie jest obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka”.