Drzewko nr 18 Landeszentrale für politische Bildung Sachsen-Anhalt, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

14 czerwca 2022 r. w Lesie Korczakowskim zasadzono kolejne drzewko pamięci. Sadzonkę posadzili wspólnie: Maik Reichel, Dyrektor Federalnej Agencji Edukacji Obywatelskiej Saksonia-Anhalt (niem. Landeszentrale für politische Bildung Sachcen-Anchalt) oraz pani Sara Michalska, Zastępca Dyrektora Departamentu Organizacji ds. Organizacyjnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Posadzenie drzewka zostało potwierdzone certyfikatem wręczonym przez Dyrektora Muzeum Treblinka Pana dr. Edwarda Kopówkę. Następnie goście wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady organizowanych przez Muzeum Treblinka. Uroczystości odbyły się w miejscu, gdzie planowana jest w najbliższych latach budowa nowego obiektu wystawienniczo-edukacyjnego.