Drzewko nr 47 Zespół Szkół Specjalnych im. Księdza Jana Twardowskiego w Pruszkowie

13 czerwca 2023 r. młodzież i wychowawcy z Zespołu Szkół Specjalnych im. Księdza Jana Twardowskiego w Pruszkowie zasadzili swoje drzewko pamięci w Lesie Korczakowskim.

Na tabliczce informacyjnej przed zasadzonym drzewkiem widnieje myśl Janusza Korczaka wybrana przez szkolną społeczność: „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”.

Młodzież i wychowawcy, którzy odwiedzili tereny upamiętnienia byłego niemieckiego Obozu Zagłady Treblinka II z dużym zainteresowaniem wysłuchali historii tego miejsca oraz zwiedzili wystawę stałą naszego Muzeum. Zapowiedzieli, że będą często wracać do Muzeum Treblinka i pielęgnować ideały Korczaka oraz swoje drzewko w Lesie Korczakowskim.