Drzewko nr 41 Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im Janusza Korczaka w Częstochowie

Dnia 19 maja 2023 r. zostały zasadzone dwa kolejne drzewka pamięci w ramach projektu „Las Korczakowski”.

Tym razem wspólnie drzewka posadziły przedstawicielki dwóch instytucji z Częstochowy: Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 im Janusza Korczaka (drzewko nr 41) oraz Miejskiego Przedszkola nr 33 (drzewko nr 42). Przybyła delegacja podlała także drzewka zaprzyjaźnionych placówek, które rosną w Lesie Korczakowskim od ubiegłego roku: Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP (drzewko nr 10), Stowarzyszenia Dalton (drzewko nr 11) oraz Przedszkola nr 8 im. Janusza Korczaka w Koszalinie (drzewko nr 12).

Historię niemieckiego Obozu Zagłady Treblinka II oraz symbolikę upamiętnienia terenów po nim przybliżyła Monika Samuel z działu naukowo-wydawniczego naszego Muzeum, opiekun projektu „Las Korczakowski”. Pedagożki zapoznały się także z wystawą stałą oraz obejrzały dostępne na niej materiały multimedialne.