Drzewko nr 40 Israeli Scouts Tzofim Tzabar Olami

18 maja 2023 r. swoje drzewko pamięci w Lesie Korczakowskim zasadzili skauci z ruchu Israeli Scouts Tzofim Tzabar Olami

Tzofim Tzabar to nazwa hebrajskich regionów harcerskich znajdujących się poza Izraelem, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Hongkongu i Wielkiej Brytanii. Tzabar jest aktywną platformą edukacyjną dla Izraelczyków służącą wzmacnianiu tożsamości żydowskiej i izraelsko-syjonistycznej, utrzymywaniu kontaktu z ich kulturą i państwem. Tzofim Tzabar to ruch młodzieżowy, który zachęca swoich uczestników do odkrywania różnych możliwości odgrywania znaczącej roli w społeczeństwie izraelskim.

18 maja 270 uczestników tego ruchu oddało hołd Ofiarom niemieckiego Obozu Zagłady Treblinka II. Centralnym punktem ich wizyty w Muzeum Treblinka było zasadzenie własnego drzewka w Lesie Korczakowskim. Wkopanie drzewka poprzedziła emocjonująca i bardzo znacząca dla skautów, ale i dla nas opiekunów Lasu, ceremonia. Młodzi ludzie zadeklarowali odwiedzanie swojego drzewka w Lesie Korczakowskim już latem oraz kultywowanie idei Korczaka i Stefy Wilczyńskiej w codziennym życiu.