Delegacja Ambasady Kanady w Polsce z wizytą w Miejscu Pamięci Treblinka

W dniu 26.02.2023 r. Muzeum Treblinka odwiedziła delegacja z Ambasady Kanady w Polsce na czele z Panią Ambasador Catherine Godin. Goście w towarzystwie przewodnika rozpoczęli zwiedzanie od wystawy stałej w budynku Muzeum, gdzie zapoznali się z historią Karnego Obozu Pracy Treblinka I i Obozu Zagłady Treblinka II. Następnie dokonano wpisów do księgi pamiątkowej.

Delegacja zapoznała się również z inicjatywą Lasu Korczakowskiego, w którym 4 czerwca 2021 r. w imieniu Jerry’ego Nussbauma – prezesa Stowarzyszenia Janusza Korczaka w Kanadzie, drzewko zasadziła Pani Barbara Janina Sochal – przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.

Następnie na terenie upamiętnienia byłego Obozu Zagłady w Treblince uczczono pamięć ofiar poprzez złożenie kwiatów pod pomnikiem.

27 lutego 2023