Spotkanie promujące tomik poezji pt.: „Pamięć o Zagładzie zapisana w wierszach” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim

Kolejne spotkanie promujące tomik poezji za nami. Wśród zgromadzonych Gości znaleźli się autorzy, którzy odczytali swoje wiersze:

Adriana Lęgota, Wiesława Kwiek, Irena Filipczuk, Marianna Popławska, Teresa Młynik oraz Stanisław Florczak, wszyscy są członkami klubu literackiego „Erato”, działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim.

Słowo wstępne do zgromadzonych skierowała Dyrektor Biblioteki, Pani dr Małgorzata Iwańska-Kania. Zaznaczyła jak ważną rolę odgrywa sztuka w zrozumieniu Treblinki. Spotkanie poprowadziła Ilona Flażyńska, która przybliżyła historię pomysłu ogłoszenia konkursu poezji. Głos zabrali również członkowie komisji, która oceniała wiersze. Wśród nich Bożena Mrozowska-Gozdołek, która opowiedziała o pracy jury oraz Artur Ziontek, który przybliżył problematykę Zagłady przedstawianą w poezji. Lektorami pozostałych wierszy byli Bożena Mrozowska-Gozdołek i Paweł Kryszczuk. W ich interpretacji zgromadzeni usłyszeli utwory:

„Lalka z Treblinki”, „Apogeum nie-człowieczeństwa”, „19 sierpnia w Otwocku”, „Nowa mogiła”, „1100”, „Piekło na ziemi”, „Na wschód”, „Szept cieni” „Treblinka”, „Nigdy”, „Holokaust Polaków”, „Smutna opowieść”, „Tu stacja Treblinka”.

Oprawę muzyczną zapewniły Marta i Kamila Dąbrowskie, utalentowane uczennice szkoły Muzycznej I Stopnia im. M. K. Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim.

Dziękujemy Pani Dyrektor i pracownikom Biblioteki oraz wszystkim zaangażowanym w nasze przedsięwzięcie.

19 stycznia 2024