I posiedzenie Rady Muzeum przy Muzeum Treblinka

W dniu 14 grudnia w siedzibie Muzeum Treblinka w Wólce Okrąglik odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Muzeum przy Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944), powołanej przez Zarząd Województwa Mazowieckiego na kadencję 2023-2026. W spotkaniu udział wzięli członkowie Rady, Pani Elżbieta Lanc, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego; Pani Zofia Chyra-Rolicz, profesor w Instytucie Historii Uniwersytetu w Siedlcach; Pan Stanisław Stankiewicz, prezes Centralnej Rady Romów w Polsce, Pan Artur Ziontek, historyk literatury, edytor i regionalista, zajmujący się badaniem historii i kultury Podlasia; Pani Hanna Przesmycka, Dyrektor Zespołu Szkół w Kosowie Lackim oraz Pani Barbara Janina Sochal, Prezes Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.

Spotkanie rozpoczęło się od głosowania Rady, podczas którego, na kolejną kadencję jako Przewodniczącą wybrano Panią Elżbietę Lanc. Natomiast wiceprzewodniczącą została Pani Zofia Chyra- Rolicz. Podczas spotkania poruszono bieżące sprawy wynikające z działalności muzeum oraz przedyskutowano przyszłe działania na rzecz Muzeum Treblinka.

15 grudnia 2023