Podpisanie umowy realizacji inwestycji pn. „Budowa Obiektu Wystawienniczo-Edukacyjnego”

23 listopada podpisana została umowa realizacji inwestycji pn. „Budowa Obiektu Wystawienniczo-Edukacyjnego”. Przewidywany czas ukończenia budowy nowego muzeum to 2025 r., powstanie ono obok istniejących zabudowań Muzeum Treblinka.

Inwestycja jest finansowana z dotacji celowych z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Podczas podpisania umowy obecni byli: Pani Elżbieta Lanc – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Pan Tomasz Rosłanek – Zastępca Dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Inwestycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Firmę REMBUD Sp. z.o.o. z Przasnysza, która jest wykonawcą robót budowlanych reprezentowali: Pan Robert Fronczek – Prezes, Pan Grzegorz Dęby – Wiceprezes, Pan Kamil Mażul – Dyrektor ds. Ofertowania oraz Pan Maciej Tarnowski – Dyrektor Operacyjny. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele firmy Bujnowski Architekci Sp. z.o.o, autorzy dokumentacji projektowej: Pan Piotr Bujnowski i Pani Zuzanna Pomaska-Oszczyk. Muzeum Treblinka reprezentowali: Pan dr Edward Kopówka – Dyrektor, Iwona Wasilewska – Zastępca Dyrektora ds. Administracyjno-Gospodarczych, Agnieszka Kur – Główna Księgowa.

W nowym budynku będzie można realizować główne założenia statutowe muzeum do których należą utrwalanie historii Obozu Zagłady Treblinka II i Obozu Pracy Treblinka I. Umożliwi to rozwijanie edukacji historycznej oraz współpracę z szerszym gronem odbiorców.

28 listopada 2023