Od 4 maja 2021 r. wystawa w budynku Muzeum ponownie dostępna dla zwiedzających

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, iż od 4.05.2021 r. wystawa w budynku muzealnym będzie ponownie dostępna dla zwiedzających.

Na wystawie jednorazowo będzie mogło przebywać jednocześnie 6 osób.

Na całym terenie Muzeum Treblinka zwiedzający zobowiązani są do zachowania odpowiedniej odległości między sobą oraz do zakrywania ust i nosa.

Od 4 maja 2021 r. Muzeum Treblinka będzie czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9.00-18.30.

Wytyczne dotyczące zwiedzania Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944) w okresie pandemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2.

Przepisy porządkowe:

  1. Wszystkie osoby przebywające na terenach i w obiektach Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944) zobowiązane są do zasłaniania ust i nosa przy użyciu własnych środków ochrony osobistej.
  2. Należy zachować co najmniej 1,5 m dystansu od drugiej osoby (nie dotyczy rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych).

Zasady zwiedzania wystaw muzealnych i obsługi zwiedzających:

  1. W związku z trwającą epidemią COVID-19 ekspozycje, tereny i obiekty historyczne Muzeum udostępniane są w szczególnym reżimie sanitarnym z zachowaniem zasad bezpieczeństwa zwiedzających i pracowników, zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
  2. Wprowadza się limit zwiedzających na wystawie – 6 osób.
  3. Przed rozpoczęciem zwiedzania wystawy zwiedzający zobowiązani są do zdezynfekowania rąk płynem umieszczonym przy wejściu do budynku (również w przypadku używania rękawiczek ochronnych).
  4. Podczas zwiedzania należy zachować bezpieczną odległość od innych osób wynoszącą co najmniej 1,5 metra (nie dotyczy rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych).
  5. Przy punkcie informacyjnym i sprzedaży publikacji może znajdować się tylko 1 osoba, a pozostałe muszą czekać, zachowując między sobą co najmniej 1,5 m odstępy (nie dotyczy rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych).
  6. Płatności prosimy regulować, w miarę możliwości, w sposób bezgotówkowy.

 

Wytyczne dotyczące zwiedzania Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944) w okresie epidemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 obowiązują tymczasowo niezależnie od Regulaminu Zwiedzania.

3 maja 2021