Funkcjonowanie Muzeum Treblinka od 28.12 do 17.01

Szanowni Państwo,

W związku z decyzją Rządu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 17 grudnia 2020 r. o przedłużeniu zamknięcia instytucji kultury w związku z drugą falą pandemii i podejmowanymi działaniami ograniczającymi rozprzestrzenianie się wirusa wywołującego chorobę COVID-19, informujemy iż od 28 grudnia do 17 stycznia budynek wystawowy Muzeum Treblinka pozostaje wyłączony z użytku dla odwiedzających. Nadal pozostaje wstrzymana możliwość skorzystania z usługi przewodnika muzealnego.

Tereny otwarte Muzeum Treblinka (przestrzeń upamiętnienia: były Obóz Zagłady Treblinka II, były Karny Obóz Pracy Treblinka I, Miejsce Straceń, Żwirownia, Czarna Droga) są dostępne dla zwiedzających w godzinach 9.00 – 16.00 (ze względu na to, że tereny te nie są oświetlone). Podczas zwiedzania terenów otwartych Muzeum Treblinka obowiązuje zachowanie zasad sanitarnych.

28 grudnia 2020