Prezentacje multimedialne w naszym Muzeum

W 2013 roku ekspozycja Muzeum w Treblince wzbogaciła się o pierwsze prezentacje multimedialne prezentujące historię obozu i nazistowskiej polityki Zagłady w czasie II wojny światowej. Prezentacje zostały zrealizowane przez studio Arkadia Film i Fundację Wyższej Szkoły Artystycznej Homo Faber, pod kierownictwem reżysera dokumentalisty, Władysława Jurkowa.

Prezentacje powstały w ramach projektu modernizacji ekspozycji muzealnej „Treblinka – Prawda i Pamięć” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzięki współpracy historyków ze specjalistami od nowoczesnych technik audiowizualnych unikatowe prezentacje multimedialne dostępne są dla indywidualnych zwiedzających oraz dla zorganizowanych grup młodzieży szkolnej. Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum i zapoznania się z nowymi elementami ekspozycji.

27 maja 2014