70 rocznica Zagłady Węgrowskich Żydów

70 rocznica Zagłady węgrowskich Żydów

Młodzież i mieszkańcy Węgrowa z wizytą w Treblince
 w ramach 70. rocznicy Zagłady Żydów.
W dniu 21 września 2012 r.   przyjechało do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince ok. 200 osób by uczcić  70-tą rocznicę Zagłady węgrowskich Żydów. Uczestnikami w większości byli uczniowie węgrowskich szkół: I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kochanowskiego, Gimnazjum im Kraszewskiego i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II.
 Nie zabrakło również przedstawicieli Urzędu Miasta i samych mieszkańców Węgrowa. W trakcie wizyty w Treblince uczestnicy zwiedzili wystawę stałą, wystawę Małgorzaty  Chmielowskiej pt. Obrazy, które poruszają nasze serca, następnie przeszli na teren Obozu Zagłady.  W czasie spotkania pracownik muzeum Anna Wierzbicka opowiedziała o funkcjonowaniu obozu. Przy kamieniu z napisem Janusz Korczak  zgromadzeni oddali hołd wszystkim tu zamordowanym oraz zapalili znicze.
Więcej informacji można znaleźć na stronie : http://www.wegrow.com.pl/artykul/5079_1930.html
3 listopada 2012