Prelekcja o Januszu Korczaku w Sokołowie Podlaskim

Prelekcja o Januszu  Korczaku w Sokołowie Podlaskim
 W dniu 21 września 2012 r. odbyło się spotkanie poświęcone Januszowi Korczakowi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim. Siedemdziesięcioosobowa grupa młodzieży z sokołowskiego gimnazjum miała okazje bliżej poznać postać Henryka Goldszmita. Na początku wszystkich zgromadzonych przywitała Hanna Lecyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Podlaskim, następnie młodzież zaprezentowała scenkę ze znanej książki Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”. W dalszej części spotkania Anna Wierzbicka, pracownik Muzeum Walki i  Męczeństwa w Treblince podziękowała za zaproszenie a następnie przeprowadziła prelekcje na temat życia i twórczości  Janusza Korczaka, a także przedstawiła związek wielkiego prekursora praw dziecka z Treblinką. Prelekcję zakończyła zaproszeniem wszystkich  do odwiedzenia Muzeum w Treblince.
28 października 2012