Muzeum Treblinka patronem honorowym Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Janusz Korczak współcześnie w kulturze i edukacji”

Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944) objęło patronatem honorowym Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Janusz Korczak współcześnie w kulturze i edukacji” organizowaną przez Studenckie Koło Pedagogów Kreatywnych im. Hanny Gumpricht – Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, która odbędzie się 28 kwietnia 2022 r. za pośrednictwem platformy Google Meet.

Konferencja ma charakter wielodyscyplinarny, a za cel stawia sobie rozpowszechnienie idei korczakowskich w kontekście współczesnych realiów edukacyjnych, społecznych, kulturowych oraz geopolitycznych.

Podtematy konferencji to:

• Korczak w kulturze i filozofii
  • Idee korczakowskie
  • Edukacja, wychowanie
  • Migracja, uchodźstwo
  • Dyskryminacja
  • Doświadczenia rodziców i opiekunów
  • Rola stowarzyszeń korczakowskich

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach pod adresem: https://ip.uph.edu.pl/homepage/aktualnosci/697-janusz-korczak-wspolczesnie-w-kulturze-i-edukacji-konferencja-miedzynarodowa-28-04-2022-r-uczestnictwo-bezplatne-online-janusz-korczak-contemporarily-in-culture-and-education-international-scientific-conference-free-online-participation

10 lutego 2022