Upamiętnienie stacji kolejowej w Treblince

Zakończyły się prace budowlane trwające na terenie upamiętnienia byłej stacji kolejowej w Treblince.
Teren byłej stacji kolejowej w Treblince został przekazany Muzeum w użyczenie w 2019 roku przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Od tego czasu trwały tam intensywne prace związane z upamiętnieniem byłej stacji kolejowej oraz czynności mające na celu zapewnić bezpieczeństwo w trakcie zwiedzania.
Część terenu została wyrównana i utwardzona pod plac postojowy dla zwiedzających. W pobliżu upamiętnienia posadowione zostało również oświetlenie, a droga prowadząca do tablic informacyjnych została wyłożona kostką.
Miejsce Pamięci „Stacja Treblinka” zostało upamiętnione przez Muzeum Treblinka we współpracy i przy finansowym wsparciu Bildungswerk Stanisław Hantz e.V., Niemcy

19 października 2020