Poznawać Treblinkę – historia i pamięć. Relacje i rozważania zwiedzających Miejsce Pamięci Treblinka

Szanowni Państwo, światowa pandemia koronawirusa to bardzo trudny okres dla nas wszystkich. Czas izolacji i odosobnienia sprzyja różnego rodzaju refleksjom. Mamy więcej czasu na przemyślenia, często powracają też wspomnienia. Pamięcią wracamy zarówno do miejsc, które odwiedziliśmy jak i do ludzi, których napotkaliśmy na swojej drodze.

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w projekcie Poznawać Treblinkę – historia i pamięć. Relacje i rozważania zwiedzających Miejsce Pamięci Treblinka. Program skierowany jest do wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoimi refleksjami dotyczącymi Miejsca Pamięci Treblinka. Zarówno z przeszłości, jak i teraźniejszości. Być może odwiedziliście Państwo nasze Muzeum. Być może chcielibyście podzielić się z innymi emocjami, które towarzyszą odkrywaniu tak trudnej historii. Inicjatywa ta ma na celu pomóc lepiej zrozumieć odczucia towarzyszące Państwu podczas odwiedzania Treblinki. Każdego, kto chciałby podzielić się swoją historią, wspomnieniami, czy zdjęciami – tymi historycznymi, ale również tymi powstałymi podczas zwiedzania Miejsca Pamięci Treblinka – zapraszamy do kontaktu na adres mailowy poznawactreblinke@muzeumtreblinka.eu.

Do przesyłanych materiałów prosimy o dołączenie Oświadczenia – zgody na wykorzystanie fotografii/ innych materiałów, które znajduje się poniżej (oświadczenie może zostać uzupełnione ręcznie i zeskanowane lub wypełnione na komputerze i „wklejone” w treść maila). Prosimy również o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną dla darczyńców materiałów historycznych i dotyczących Muzeum Treblinka.

Pracownicy Muzeum Treblinka pracują cały czas w trybie pracy zdalnej i są do Państwa dyspozycji. Można się z nami kontaktować mailowo – wszystkie adresy znajdują się na stronie internetowej https://muzeumtreblinka.eu/o-muzeum/.

Dyrektor Muzeum

Edward Kopówka

27 marca 2020