Wizyta Ministra Spraw Zagranicznych Hiszpanii w Muzeum Treblinka

W dniu 31.08.2019 roku Muzeum Treblinka odwiedziła delegacja polityków hiszpańskich. Na jej czele stał Minister Spraw Zagranicznych Hiszpanii Josep Borrell Fontelles. W skład delegacji wchodzili również:

• Francisco Javier Sanabria Valderrama – Ambasador Hiszpanii w Polsce,
  • Guillermo Escribano – Zastępca ambasadora,
  • Aurora Mejia Errasquin – Dyrektor ds. Europy w MSZ Hiszpanii,
  • Amador Sanchez Rico – Dyrektor ds. Informacji w MSZ Hiszpanii,
  • Agustin Rebollo – Radca Ministra,
  • María Luisa Riveiro García – Dyrektor Biura ds. Komunikacji, Ambasada Hiszpanii w Polsce.

Minister Borrell odwiedził Muzeum Treblinka, aby pogłębić wiedzę na temat Zagłady i oddać hołd ofiarom Obozu Zagłady Treblinka II. Dyrektor Muzeum dr Edward Kopówka oprowadził polityków i dyplomatów hiszpańskich po wystawie i terenie Muzeum, gdzie przybliżył im historię i sposób funkcjonowania obu obozów w Treblince. Następnie delegacja oddała się zadumie przy Pomniku Ofiar Obozu Zagłady w Treblince, a Minister Borrell wraz z ambasadorem Sanabria złożyli pod pomnikiem wieniec ku czci ofiar.

Spotkanie było okazją do rozmów, rezultatem których ma być rozpoczęcie współpracy Muzeum Treblinka z Ambasadą Hiszpanii w Polsce.  Współpraca ta ma na celu ułatwienie poznawania historii tego miejsca coraz liczniej odwiedzającym Treblinkę osobom hiszpańskojęzycznym.

31 sierpnia 2019