Za nami trzecie spotkanie promujące tomik poezji. Jak wyglądał ten wyjątkowy wieczór?
Wszystkich Gości powitała Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim, Pani Ewa Olszewska. Głos zabrała również Dyrektor Muzeum Treblinka ds. Administracyjno-Gospodarczych, Pani Iwona Wasilewska. Uczestnicy wysłuchali utworu „Miejcie nadzieję” w wykonaniu Kosowskich Malw, chóru działającego przy MGOK. Chórzyści utalentowani nie tylko muzycznie, ale i literacko, odczytywali własne wiersze, które znalazły się w tomiku. Wśród nich byli:
- Danuta Skomorucha, „Smutna opowieść”
- Władysława Wyszomierska, „Las opowiada”
- Bogumiła Zawadzka, „Człowiek, Człowiekowi”
- Marianna Wyszomierska, „Wiersz o Treblince”
- Iwonna Owsianka, „Nigdy”
- Jadwiga Banasiuk, „Treblinka”
- Joanna Wojewódzka, „Odnaleźć ciszę”
- Monika Szast, „Apogeum nie-człowieczeństwa”
Zgromadzeni mieli możliwość wysłuchania nagrania wiersza „19 sierpnia w Otwocku” w aranżacji Witolda Radomskiego. Autor tego wiersza, Andrzej Wiśniewski, przedstawił zgromadzonym, krótką historię wiążącą się z powstaniem utworu. Uczestnicy dowiedzieli się od Ilony Flażyńskiej o kulisach konkursu, a od Artura Ziontka o problematyce Zagłady w poezji.
Tego wieczoru była z nami również Pani Danuta Świerżewska, wdowa po Romanie Świerżewskim, który napisał wiersz o Januszu Korczaku. Pan Roman był wieloletnim Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach. Był emerytem, który interesował się historią i fotografią. Na zakończenie wybrzmiał utwór „Ostatni list” w wykonaniu pracowników MGOK: Andrzeja Tchórzewskiego (śpiew, gitara) i Artura Ziontka (gitara basowa). Dziękujemy Pani Dyrektor i pracownikom MGOK za otwartość i współpracę przy realizacji tego przedsięwzięcia.